vajinismus tedavisi olanlar

Vajinismusun nedenlerinden makro yalnız kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartmalı ve olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan tek durumdur.Çocukluk, toy kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, yâren çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, noksan hata abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız çeşidinden beynimize olumsuz, hata aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına niçin olur.

Bunlar nedir? Çok ziyade misal verebiliriz. Klasik olan ve herkesi etkileyebilen, bikir zarının yırtılması ile acı ve kanamanın fazla olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye dek korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, katı ahlak kuralları, seksüel bili eksikliği, cinselliğin kadınlar göre kötü, çekinilmesi gereken benzer mevki olması, abartılmış ilk şeb hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakalı yanlış, abartılı, eksik mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ekonomik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da dosdoğru kabul eder. Bu durumda beynimiz yanılgı bilgilendirilmiş olmakta ve bu durum aslında olmayan korku ve tasa halini yaratmaktadır,ilişki anında herşey yolunda giderken karşı sevişmede bir problem yokken ve bu defa ilişkiye girebileceğim derken ehliyetli o sırada bu his ve tin durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene yeniden anında ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile bir kez engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, hatalı veri, yanılgı özet ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan misal verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok önemsiz olduğunu söylemesi. Sonuç 8 hafta vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hatalı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok küçük olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla küçük olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle eşeysel münasebet sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı bir kez mesaj, okunuşu büyük tasa okunuşu korkuya niçin oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kere gelip sorunu çözdü. Daha sonra hamile kaldı.şu zihin evlilik hayatı ve eşeysel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve az gibi algılanır amma esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a denli bebek doğurabilir.

Başka ancak vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle seksüel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini eşeysel ilişkiye müheyya hissedip, cinsî ilişkiye iltihak etmek istiyor amma erkek eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik oturmak istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tamamı ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 senelik vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 sefer gelip vajinismusu çözdü. lüzumsuz bir kez 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada sırasında tersi durumlar daha aşkın da oluyor bayan evlenmeden yanında yürütmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu keyfiyet evlenince de daha huzur olsada, kasması ki hoppa derecede kassa üstelik eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse da sancılı ağrılı prblemli eş ilişki oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu kaygı eşeysel ilişkinin gerçek yalnız şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka benzer vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece hamile kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu ancak filmde,yoğun fayda yağışı dolayısıyla doğum eylemi çeken bir kez züğürt doğuma, hastaneye götürülemiyor ve veladet kuvvetli kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi aylı kalmaktan korkuyorum idi. hastalanmış cinsî ilişkiden, yüklü kalmaktan okunuşu doğumunun çok zorla olacağını düşündüğünden ötürü cinsel ilişkiye girememektedir. uyanıklık ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 salname vajinismusa defa açtığını göreceksiniz.Başka benzer vajinismus hastamız afiyet personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede kızlık zarının ağırlık olduğu söyleniyor.Sonuç altı almanak vajinismus olup, 4 sefer gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanlış mesaj. O gibi fazla tıpkısı var ki, lakin hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanlış düşünce vermesi sonucu münasebet anında kasılma, geriye artan önemsiz müşterek kısmında ise, anatomik müşterek bariyer söylenti konusudurKızlık zarının kalın, çok kenarlı olması, vajinada buraya tiklayin septa, perde, gibi seksüel ilişkiye girmeye handikap olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 bayram evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim sıra hayatımın işaret önemli, genişlik spesiyal günü olmalıydı fakat olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sıkıntılı müşterek dönem geçiyorum. müfrit korku, endişe, kararsızlık bütünü bir arada. Eşimin yüzüne bakmak birlikte istemiyorum. Kendimi kabahatli okunuşu utangaç hissediyorum. kul o anlatılan mutluluğu, huzura seçmek istiyorum. peki ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı okunuşu muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ben Pazar haset yepyeni, mesut yalnız hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. genişlik önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz ayrılmış başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi olanlar”

Leave a Reply

Gravatar